Путін наказав убити Пригожина, щоб помститися за приниження – ISW

Путін, найімовірніше, наказав убити Євгенія Пригожина, аби помститися за приниження та заколот ПВК «Вагнер» 23 червня. До такого висновку дійшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW) у своєму щоденному звіті.

На їхню думку, міністр оборони росії Сергій Шойгу та начальник генерального штабу генерал армії Валерій Герасимов, навряд чи стратили б Пригожина без наказу Путіна.

Як повідомляється, поведінка Путіна під час збройного заколоту «вагнерівців» викликала занепокоєння його найближчого оточення щодо здатності кремлівського диктатора підтримувати свій режим. Директор ЦРУ Вільям Бернс сказав, що «Путін є головним апостолом помсти”, і цілком ймовірно, що диктатор чекав сприятливих умов, аби нарешті відплатити Пригожину, не діючи імпульсивно.

На думку аналітиків ISW, Пригожин перетнув заздалегідь встановлену червону лінію, повставши проти Путіна. І ще й при цьому, намагаючись зберегти присутність групи «Вагнера» у Африці.

«Путін, Пригожин і Лукашенко, можливо, включили в угоду, яка поклала край повстанню «Вагнера», умову за якою Пригожин мав обмежити власну присутність і присутність «Вагнера» в ЗМІ та/або згорнути діяльність «Вагнера» в Африці. Відео Пригожина від 21 серпня, в якому стверджується, що «Вагнер» розширює свою присутність в Африці, і подальше поширення реклами вербування до ПВК могло перетнути заздалегідь встановлену червону лінію», – зазначили в ISW.

У своєму звіті експерти вказують, що Путін, можливо, дійшов висновку, що достатньо відокремив Пригожина від «Вагнера» і міг убити його, не перетворюючи на мученика для решти бойовиків ПВК. Частина «вагнерівців» намагалася покинути Білорусь після повідомлення про загибель Пригожина.

Нагадаємо, вчора приватний літак, який належав Євгенію Пригожину, впав у 50 кілометрах від резиденції Путіна у Валдаї. Всі 10 пасажирів літака, включно з Пригожиним, то його «правою рукою» Дмітрієм Уткіним загинули.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.