14 футболістів з Івано-Франківська фіктивно служать в лавах ЗСУ

Працівники ДБР викрили схему фіктивного зарахування на військову службу родичів керівників Івано-Франківська. До лав ЗСУ зарахували й футболістів місцевого професійного клубу.

Імовірно, йдеться про МФК “Прикарпаття-ЗСУ” та родича мера Руслана Марцінківа – його брат Ярослав Марцінків є одним з тренерів єдиного професійного футбольного клубу у місті.

Завдяки цій схемі фігуранти справи отримали можливість не проходити військову службу, фактично ухиляючись від мобілізації. Окрім того, вони отримували грошове та матеріальне забезпечення з державного бюджету.

На початку повномасштабного вторгнення «Прикарпаття» оголосило, що 14 гравців та тренери команди вступили до війська. Клуб перейменували на «Прикарпаття-ЗСУ».

Натомість гравці і тренери команди наполягають, що по-справжньому служать в українській армії, про це заявили на офіційному сайті клубу: «Так, служили і служать: ходять в наряди як футболісти, так і тренери. Ініціатива була ТЦК та СП спільно з МФК “Прикарпаття”, і про це публічно було заявлено у квітні 2022 року».

У ході розуслідування ДБР провело близько 30 обшуків на Івано-Франківщині. Запідозрили деяких керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, які налагодили протиправну схему фіктивного зарахування громадян на військову службу в роти охорони. Такі умови служби пропонували не лише футболістам.

За результатами буде вирішуватись питання повідомлення про підозру окремим військовим посадовцям ТЦК та СП.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.