Проміжні підсумки «Рамштайн-8»

Представники 50 держав-союзників під час 8-го засідання Контактної групи з питань оборони України, яке відбулося на американській авіабазі «Рамштайн» у Німеччині,  домовилися надати Україні додаткову військову допомогу.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив про готовність надати ЗСУ додаткове озброєння й техніку. Вартість пакету допомоги від Німеччини становить 1 мільярд євро. У пакет, який планують передати навесні, мають увійти  40 бронемашин піхоти Marder, сім зенітних самохідних установок Gepard, додаткова батарея зенітно-ракетного комплексу IRIS-T і ракети до цієї системи.

За словами міністра закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра, його країна готова передати українським військовим винищувачі F-16. «Кабінет розгляне питання про постачання винищувачів F-16, якщо про це попросить уряд у Києві», — зауважив дипломат.

Представники деяких країн висловили готовність передати Україні німецькі танки Leopard. Це питання викликало гостру дискусію в учасників зібрання. Наразі рішення про практичну передачу танків, які вважаються найефективнішими у світі, прийняте не було.