Адміністрація американського президента Джо Байдена розпочала термінові переговори з союзниками про використання російських активів для допомоги Україні. Загалом йдеться про понад $300 млрд. Про це дізналося видання The New York Times.
Переговори між міністрами фінансів, керівниками центральних банків, дипломатами та юристами активізувалися в останні тижні, кажуть чиновники.
Адміністрація Байдена нібито тисне на Велику Британію, Францію, Німеччину, Італію, Канаду та Японію, щоб вони розробили стратегію до другої річниці повномасштабного вторгнення.
Йдеться про обговорення російських активів, які уже понад рік вийшли з-під контролю Москви . Після вторгнення в Україну Сполучені Штати разом з Європою та Японією застосували санкції, щоб заморозити активи, позбавивши росії доступу до її міжнародних резервів.
Але накладення арешту на активи зробило б значний крок вперед і потребувало б ретельного правового розгляду. Президент Байден ще не підписав стратегію, і багато деталей залишаються предметом гарячих дискусій. Політики мають визначити, чи будуть гроші спрямовані безпосередньо в Україну чи використані на її користь іншим чином.
Вони також обговорюють, які перешкоди можуть бути пов’язані з фондами, наприклад, чи можна використовувати гроші лише на реконструкцію та бюджетні цілі для підтримки економіки України, чи – як кошти, які обговорює Конгрес – їх можна буде витратити безпосередньо на військові потреби.
Нагадаємо, Сенат США схвалив оборонний бюджет на рекордні $886 млрд. Документ передбачає створення Офісу спеціального генерального інспектора допомоги Україні.
“Законопроект забезпечить Америці можливість зберігати позицію проти росії, стійко протистояти Комуністичній партії Китаю та забезпечить, щоб американська армія завжди залишалася найсучаснішою в усьому світі”, – зазначив лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram та YouTube.