Сенат США схвалив рекордний оборонний бюджет

Сенат США схвалив оборонний бюджет на рекордні $886 млрд. Документ передбачає створення Офісу спеціального генерального інспектора допомоги Україні.

“Законопроект забезпечить Америці можливість зберігати позицію проти росії, стійко протистояти Комуністичній партії Китаю та забезпечить, щоб американська армія завжди залишалася найсучаснішою в усьому світі”, – зазначив лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер.

Закон продовжив повноваження президента США надавати або здавати в оренду зброю, боєприпаси і військову техніку Україні та іншим країнам Східної Європи, які постраждали від вторгнення росії.

Для України у оборонному бюджеті США передбачено $300 млн. Це робить ще більш важливим $61 млрд допомоги для України, включеної до пакету додаткового фінансування президента США, пише Reuters.

Водночас, один із сенаторів-республіканців звернув увагу, що Джо Байден представив пропозицію про зміну прикордонної політики країни. Це відкриває нові перспективи для двосторонньої угоди щодо підтримки України, повідомило видання Bloomberg.

Законопроект буде направлений до Палати представників, яка може ухвалити його вже наприкінці цього тижня.

Нагадаємо, під час дводенного візиту д США Володимир Зеленський зустрівся з главою Пентагону Ллойдом Остіном і очільником Об’єднаного комітету начальників штабів генералом Чарльзом Брауном. Вони обговорили виклики для глобальної безпеки, розвиток подій на фронті та подальшу українсько-американську співпрацю у сфері оборони.

Раніше повідомлялося, що адміністрація президента Джо Байдена активізує зусилля в Конгресі щодо допомоги Україні. Конгресмен-демократ Кріс Мерфі повідомив, що Білий дім посилить свою взаємодію з американськими законодавцями, намагаючись укласти двопартійну угоду.

Домовленості мають забезпечити надання військової допомоги Україні та Ізраїлю з одночасним посиленням безпеки кордонів США. Група сенаторів від обох партій, які намагаються знайти компроміс, досягла незначного прогресу менш ніж за тиждень до того, як Конгрес піде на різдвяні канікули.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.