Словаччина не блокуватиме продаж зброї Україні – Шмигаль

В Ужгороді прем’єр-міністри України та Словаччини Денис Шмигаль та Роберт Фіцо підписали спільну заяву про посилення двосторонніх відносин. Зокрема, уряд Словаччини не блокуватиме купівлю Україною зброї та техніки у словацьких виробників.

Денис Шмигаль заявив, що Словаччина підтвердила готовність до подальшої співпраці, спрямованої на повагу до територіальної цілісності та суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Також у підписаній заяві відзначено тверду та послідовну підтримку Словацької Республіки європейської інтеграції України.

Крім того, учасники зустрічі висловили підтримку “формулі миру” Володимира Зеленського. За словами Дениса Шмигаля, в підписаній заяві йдеться про важливість Словаччини у гуманітарному розмінуванні України та спільних зусиль щодо забезпечення глобальної продовольчої безпеки та сприяння експорту української аграрної продукції.

“Попри розбіжності, ми маємо намір сформувати з урядом Словаччини політику “нового прагматизму”, яка принесе користь обом державам”, – заявив Денис Шмигаль.

Він висловив впевненість, що зустріч із Фіцо відкриє нову сторінку у відносинах двох країн.

Після зустрічі, Шмигаль відзначив низку домовленостей із Фіцо:

  • уряд Словаччини не блокуватиме купівлю Україною зброї та техніки у словацького бізнесу
  • країни співпрацюватимуть у сфері поставок словацькими компаніями техніки для зведення оборонних рубежів
  • Словаччина підтримає програму Ukraine Facility, яка передбачає виділення Україні 50 мільярдів євро від Європейського Союзу
  • Фіцо запевнив прем’єра у повній підтримці євроінтеграційних прагнень України

Нагадаємо, на цьому тижні в ЄС розпочнуть розгляд нового плану, що дасть змогу розблокувати військову допомогу Україні на суму €20 млрд. Про це повідомляє WSJ, посилаючись на проєкт плану.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.