ЄС планує створити фонд військової допомоги Україні на €20 млрд – WSJ

Цього тижня в ЄС розпочнуть розгляд нового плану, що дасть змогу розблокувати військову допомогу Україні на суму €20 млрд. Про це повідомляє WSJ, посилаючись на проєкт плану.

План передбачає створення спеціального фонду, до якого спрямують €6,5 млрд з Європейського фонду миру, а також впродовж 2024−2027 років щорічно виділятимуть по €5 млрд.

Новий механізм дозволить використати гроші фонду для компенсації витрат країн ЄС на спільні закупівлі зброї для України – безпілотників, ракет для ППО та боєприпасів. Ще частину коштів спрямують на підготовку українських військових в ЄС.

Як зазначає видання, після схвалення нового плану, країни ЄС зможуть повернути до своїх бюджетів понад €20 млрд із фондів Євросоюзу в обмін на «десятки мільярдів євро» військової допомоги, яку нададуть Україні впродовж наступних чотирьох років.

Вже цьогоріч країни Євросоюзу зможуть отримати компенсацію за військову допомогу у розмірі €7,5 млрд. Лідери ЄС можуть розглянути пропозицію щодо нового плану на саміті, який відбудеться 1 лютого.

Нагадаємо, Польща надасть Україні новий оборонний пакет і гарантії безпеки. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський підбиваючи підсумки зустрічі з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.