Румунія отримала перший гелікоптер Black Hawk, який виготовлений в Польщі (Фото)

До Румунії доставили перший багатоцільовий пошуково-рятувальний вертоліт Lockheed Martin S-70M Black Hawk. Його виготовила компанія Polskie Zakłady Lotnicze в польському місті Мелець.

МВС Румунії опублікувало фото гелікоптера і повідомило, що три такі ж машини виробник доставить до 19 листопада, а до кінця нинішнього року – ще три. 

Відомство підписало договір з компанією Polskie Zakłady Lotnicze в листопаді 2021 року. Документ передбачав закупівлю шести С-70М Black Hawk у конфігурації, що дозволяє здійснювати пошуково-рятувальні операції на суші та на морі. Також техніка придатна для пожежогасіння, транспортування поранених та персоналу.

Крім того, контракт передбачав опцію продовження співпраці на шість додаткових вертольотів. Перші згадки про можливість використання опції з’явилися в серпні минулого року. Румунська сторона замовила сьомий екземпляр у листопаді.

Багатоцільові вертольоти сімейства S-70i Black Hawk виробництва Polskie Zakłady Lotnicze вже використовуються замовниками в Північній і Південній Америці, Європі та Азії.

Нагадаємо, у вересні американська компанія Lockheed Martin запропонувала Міністерству оборони Великої Британії проект виробництва і збірки вертольотів Black Hawk на британських підприємствах. Таким чином концерн відгукнувся на оголошену оборонним відомством програму New Medium Helicopter (NMH). З її допомогою Королівські повітряні сили хочуть замінити 44 старих вертольотів Puma, Griffin та AS 365N3.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.