США надали $1 млн центру розслідування агресії Росії проти України

США надали $1 млн Міжнародному центру розслідування агресії Росії проти України (ICPA). Про це повідомив у спеціальній заяві Держдепартамент США.

Центр розпочав діяльність за участю Єврокомісії в липні. Він базується у Гаазі в Нідерландах. У його роботі беруть участь прокурори з України, Євросоюзу, Сполучених Штатів та Міжнародного кримінального суду.

Вони фіксують порушення міжнародного права росіянами, щоб притягнути до відповідальності винних у воєнних злочинах, скоєних в Україні.

ICPA продовжуватиме розслідування розв’язаної росією агресивної війни, відзначили у Держдепі США. Це дасть Україні та країнам-партнерам майданчик для спільних дій зі збирання максимально переконливих доказів для майбутнього судового переслідування.

“США пишаються, що підтримують Україну та наших міжнародних партнерів, і підтверджують відданість Статуту ООН та забезпеченню правосуддя щодо злочину агресії. Ми закликаємо інші держави підтримати ICPA та зробити внесок у міжнародні зусилля щодо забезпечення правосуддя для України та відповідальності росії за агресивну війну”, – зазначено в заяві.

Нагадаємо, у березні Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт російського диктатора путіна через ситуацію в Україні. Ще один ордер стосується уповноваженої президента рф у справах дитини Марії Львової-Бєлової. Її та путіна підозрюють у скоєнні воєнного злочину: незаконної депортації дітей із окупованих районів України до росії з 24 лютого минулого року.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.