Lockheed Martin планує налагодити збірку вертольотів Black Hawk у Великій Британії

Американська компанія Lockheed Martin запропонувала Міністерству оборони Великої Британії проект виробництва і збірки вертольотів Black Hawk на британських підприємствах. Таким чином концерн відгукнувся на оголошену оборонним відомством програму New Medium Helicopter (NMH). З її допомогою Королівські повітряні сили хочуть замінити 44 старих вертольотів Puma, Griffin та AS 365N3.

Якщо пропозицію схвалять, то майже 40% загального виробництва та складання Black Hawk відбуватиметься у Великій Британії. Це забезпечуватиме більше 650 робочих місць під час виробництва вертольотів та зайнятість 320 людей протягом десятиліть експлуатації вертольотів британським повітряним флотом.

Крім того, участь Великої Британії в програмі виробництва американських гелікоптерів дозволить британській промисловості взяти участь у розробці та виробництві наступного покоління літальних апаратів Lockheed Martin.

Презентація виробничих потужностей Team Black Hawk у Великій Британії

Для початку виробництва у Великій Британії Lockheed Martin підписала угоду про співпрацю з компанією StandardAero. Вона стала партнером по Team Black Hawk і братиме участь у складанні, тестуванні, постачанні, технічному обслуговуванні та інтеграції унікального для Великої Британії обладнання та систем.

Завод StandardAero у містечку Госпорт стане базою для вертольотів у Великій Британії. Їх будуть збирати відповідно до конкретних вимог міністерства оборони. Планують оснащуватиметься турбовальними двигунами T700 компанії GE Aviation.

Частину деталей для гелікоптерів й надалі виготовлятимуть на заводі польської компанії PZL Mielec, яка має щорічні потужності на 24-36 машин. Ця компанія буде постачальником для програми NMH, доставляючи деталі, ймовірно, включаючи повністю побудовані центральні фюзеляжі.

Black Hawk має передову цифрову авіоніку, багатоцільову універсальність та військову льотну придатність. Вертоліт спроектований і виготовлений відповідно до суворих військових вимог, його легко обслуговувати під час операцій. Він здатен працювати в екстремальних погодних умовах, вдень і вночі.

Витрати на утримання гелікоптера значно менші, ніж комерційних моделей, які пристосовують під військові. Завдяки постійній модернізації та потужній підтримці армії США Black Hawk буде експлуатуватися, щонайменше, до 2070-х років.

Нагадаємо, нещодавно Збройні сили Австралії отримали три нові вертольоти UH-60M Black Hawk. Це перші із 40 машин, які будуть поставлені за умовами контракту з американським виробником.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.