Російський телеканал видалив привітання командувача десантних військ, бо він згадав про втрати

Контрольований міноборони рф телеканал “Звезда” вилучив із сайту і телеграм-каналу запис привітання від командувача повітряно-десантних військ Михайла Теплінського з нагоди “Дня ВДВ”, який окупанти відзначали вчора.

Вітаючи підопічних, Теплінський згадав про втрати у війні з Україною. Зокрема, він назвав кількість поранених десантників за півтора року – 8,5 тис. осіб. Говорив у контексті “героїчності” окупантів, які після поранень, нібито знову хочуть йти воювати. Непідконтрольні владі журналісти припустили, що саме через оголошену кількість поранених, за вказівкою Кремля, звернення Теплінського прибрали.

Зате новина збереглася у веб-архіві Google, а зміст привітання є у репостах та передруках ЗМІ.

Оголошені Теплінським втрати набагато вищі від тих, які раніше офіційно повідомлялися у рф. Про них майже не згадують, а якщо і роблять це, то суттєво занижують. Зокрема, у минулому році було повідомлено, що десантні війська втратили лише 144 особи.

Нагадаємо, генерал-полковник Михайло Теплінський повернувся до командування російських ВДВ у квітні. Про це повідомляла британська розвідка у своєму щоденному звіті.

Теплінський у 2014-2016 вже був серед керівників російських окупаційних військ в Україні. Тоді він брав участь у командуванні «корпусами» донбаських сепаратистів.

Начальник російського Генштабу генерал Герасимов усунув Теплінського від командування в Україні у січні цього року. Проте, тепер його, очевидно, було вирішено повернути.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.