Російські пілоти почуватимуться у небезпеці після збиття “Кинджала” Патріотом – The Washington Post

Видання The Washington Post аналізує новину про збиття російської аеробалістичної ракети “Кинджал” українськими силами ППО за допомогою комплексу Patriot. Журналісти пишуть, що Україна продемонструвала здатність перешкодити одному з найстрашніших видів російської зброї. І змусити ворожу авіацію діяти куди більш обережно.

До цього часу гіперзвукову ракету “Кинджал” (Х 47М2) Україна не могла зупинити, і кілька з них вражали цілі в Україні. Для ЗРК радянської розробки “Кинджал” був надто швидким, щоб навіть зреагувати на нього. Втім, з отриманням Україною американських комплексів Patriot – ситуація докорінно змінилася. Знищення “Кинджалу”, випущеного російським винищувачем МіГ-31К, продемонструвало кардинальне значення системи Patriot, яка коштує приблизно 1 мільярд доларів за установку.

Американське видання нагадує, що Сполучені Штати та Нідерланди не з першого разу, але, зрештою, погодилися пожертвувати Україні по одній системі Patriot, а українські військові вирушили до Оклахоми, щоб навчитись її використовувати.

Patriot, що розшифровується як: Phased Array Tracking Radar for Intercept on Target, і є системою «земля-повітря» та одним із найдосконаліших засобів протиповітряної оборони в арсеналі США. Він складається з потужного радара, станції управління, електрогенератора, пускових станцій і засобів підтримки.

Розгорнуті пускові установки ЗРК Patriot

Журналісти нагадують, що Patriot може знищувати різноманітні повітряні цілі: літаки та ракети різних типів. А залежно від дальності отриманих Україною зарядів, комплекс може збивати російські військові літаки над територією Білорусі чи навіть Росії. Тобто, навіть до того, як вони зможуть запустити ту ж ракету “Кинджал”

У системі Patriot використовуються три типи ракет. Всі вони ймовірно можуть «знищити російські бомбардувальники та винищувачі, які зависають над повітряним простором Білорусі» – сказав в коментарі The Washington Post Рубен Джонсон – експерт з військової техніки США.

“Те, що Patriot в Україні і має таку ефективність, будь-якого російського пілота змусить почуватися менш безпечно” — додав експерт.

Нагадаємо, “Військовий Кур’єр” раніше публікував фото збитої над Києвом російської балістичної ракети “Кинджал”. Також, на нашому сайті ви можете прочитати більше про цю ракетну систему, якій, як відомо, “аналоговнєт”.