Вперше в історії: збито російську гіперзвукову ракету «Кинджал» (Фото)

4 травня під час нічної атаки росіян, українські сили ППО збили балістичну ракету над Києвом. Командування Повітряних Сил ЗСУ щойно офіційно підтвердило цю інформацію. Додавши, що її збито з американського зенітно-ракетного комплексу «Patriot».

Раніше «Військовий Кур’єр» публікував відео збиття цієї ракети. Її уламки впали над центральною частиною столиці – у районі площі Перемоги та вулиці Гоголівської. На щастя, обійшлося без жертв і постраждалих, фрагментами було пошкоджено кілька авто та дорожнє покриття.

Одразу після збиття, джерела «Військового Кур’єра» у правоохоронних органах повідомили, що знищеним повітряним об’єктом виявилася російська гіперзвукова ракета «Кинджал». Втім, наше видання чекало офіційного підтвердження з боку Сил Оборони України.

Важливість цього факту в тому, що це – перший зафіксований факт збиття «Кинджалу». «Військовий Кур’єр» отримав від очевидців фото вцілілих компонентів цієї російської ракети з місця її падіння:

Російська гіперзвукова аеробалістична ракета «Кинджал» є однією з останніх розробок ВПК держави-агресора. Це – більш сучасна модифікація балістичної ракети «Іскандер» і вона запускається з винищувачів МіГ 31-К. До речі, саме тієї ночі, коли було збито «Кинджал», українськими повітряними силами зафіксовано зліт російського винищувача МіГ 31-К з аеродрому у селі Саваслєйка, Нижегородської області.

«Кинджал» має бойову частину масою у 500 кілограмів і швидкість у 12 тис.км/год. Ракета заходить на ціль по балістичній траєкторії: спочатку піднімаючись на висоту до 20 кілометрів, а потім різко падаючи на ціль. Відтак, через такі характеристики, до цього дня вважалося, що її неможливо збити. Втім, як виявилося, і ця остання «гордість» російської оборонки, цілком може бути знищена сучасними засобами ППО, які тепер є на озброєнні ЗСУ. Примітно, що збиття «Кинджалу» сталося після того, як Україна отримала американські зенітно-ракетні комплекси Patriot.

Більше про російську “гіперзвукову” ракету “Кинджал” ви можете прочитати на нашому сайті.