Таджики в росії

В Росії хочуть мобілізувати таджиків

В держдумі російської федерації знову роздумують над способами мобілізації таджиків та представників інших центральноазійських республік.

З подібною ініціативою виступив російський депутат від кпрф михайло матвєєв. На його думку, таджики, які “дивізіями” прибувають до росії й отримують громадянство, мають йти на війну проти України. Депутат-комуніст говорить, що лише в першому кварталі 2023 року таких нараховується 45 тис. осіб.

матвєєва обурює факт того, що таджики мають подвійне громадянство – рф і Таджикстану. У зв’язку з цим вони не можуть бути призвані до лав зс рф. Тому російський депутат і планує внести законопроєкт, який дозволить мобілізувати до окупаційної армії осіб з подвійним громадянством.

Варто зауважити, що у вересні 2022 року з подібною ініціативою виступав член ради з прав людини при президенті рф кирило кабанов. Однак далі слів справа не пішла. Цілком імовірно, що й заява матвєєва носить суто політичний характер.

За даними перепису населення рф 2021 року в цій країні мешкало понад 350 тис. таджиків. Відомо, що в 2022 році громадянство рф отримали понад 173 тис. таджиків.

Нагадаємо, що наприкінці березня 2023 року британська розвідка повідомила про зрив планів мобілізації в рф.