Рада збільшила відпустки для військових та скасувала доплату у 30 тисяч тим, хто в тилу

Верховна Рада сьогодні проголосувала у цілому за законопроект 9342. Ним, зокрема, збільшуються відпустки для військовослужбовців під час воєнного стану.

Відтепер, українські захисники можуть розраховувати на дві відпустки: календарну (до 30 днів) та за сімейними обставинами (до 10 днів). Додатково до відпустки, військовому надаватиметься і час на дорогу, але не більше двох діб на дорогу в один кінець. Щорічна відпустка може надаватися частинами, але не більше трьох частин. І за умови, що у підрозділі відсутні не більше 30% військових певної категорії.

Що ж до доплати у 30 тисяч гривень, то Верховна Рада остаточно поставила крапку у цьому питанні. Тим військовослужбовцям, які знаходяться в тилу, її виплачувати не будуть. Відтак, народні депутати скасували раніше прийняту ними ж поправку про виплату 30 тисяч всім військовим. Ухваленим сьогодні законом встановлено, що так звану «тридцятку» платитимуть лише військовим, які виконують бойові завдання.

У той же час, цим законом Рада збільшила доплати пораненим захисникам. Зокрема, відтепер тяжко пораненим бійцям, які знаходяться на лікуванні передбачена щомісячна доплата у 100 тисяч гривень.

Також збільшено доплату строковикам. Тепер вони отримуватимуть 6000 гривень на місяць, а курсанти – 2350 грн.

Нагадаємо, “Військовий Кур’єр” раніше докладно писав, як правильно розрахувати своє грошове забезпечення, якщо ви – військовослужбовець.