На Львівщині родичі військового заявили про його побиття офіцером (Фото)

Днями до Львівського клінічного госпіталю ДПСУ потрапив 30-річний військовослужбовець Державної прикордонної служби Назар Матвіїшин.

Сестра військового – Марта Матвіїшин, запевняє, що її брата, загін якого зараз дислокується у Великих Мостах на Львівщині, побив капітан Іван Зазульчак.

За її словами, Назар нещодавно повернувся із зони бойових дій. Після кількох днів на полігоні, він потрапив до лікарні із діагнозом гострий апендицит, але під час операції лікарі також виявили сильні пошкодження внутрішніх органів.

Зокрема, лікарі виявили у солдата закриту травму черевної порожнини, розрив печінки, забій підшлункової залози та інші ушкодження. Сестра військового оприлюднила його фото в госпіталі разом з висновками лікарів.

Сестра додала, що унаслідок розриву печінки в брата стався внутрішній крововилив.

Наразі, вона з адвокатом звернулась до правоохоронних органів.

“Мого брата побив капітан Іван Зазульчак. Зі слів брата, це не одиничний випадок, а побиття відбуваються на постійній основі “для профілактики. Офіцери називають це “виховною роботою”, – заявила Марта Матвіїшин.

У коментарі “Військовому кур’єру”, сестра прикордонника розповіла, що його побратими відмовляються коментувати ситуацію, оскільки бояться помсти з боку командирів.

Марта також розповіла, що капітан Зазульчак начебто пропонував її брату “зам’яти” ситуацію. Офіцер просив аби сестра забрала заяву і сказала, що Назар просто впав з двохярусного ліжка.

У Західному регіональному управлінні Державної прикордонної служби України відмовились коментувати по суті цю ситуацію. Там послалися на те, що правоохоронні органи відкрили з цього приводу кримінальне провадження, і порадили «Військовому Кур’єру» звертатися за коментарями до прокуратури та ДБР.

“Військовий кур’єр” отримав коментар Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону. Там запевняють, що зареєстрували кримінальне провадження щодо цього випадку за ч.5 ст.426-1 Кримінального Кодексу України (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень)”.

Як зауважила речниця прокуратури Юлія Шевченко, за цією статтею капітану Зазульчаку якщо його провину буде доведено, загрожує до 12 років позбавлення волі. Наразі правоохоронці встановлюють усі обставини інциденту. Розслідування цієї справи здійснює ДБР.