ЗСУ вперше знищили новий російський комплекс артилерійської розвідки “Ястреб-АВ” вартістю $250 млн (Відео)

На Херсонщині Збройні сили України вперше знищили новий російський комплекс артилерійської розвідки “Ястреб-АВ”. Його орієнтовна вартість становить $250 млн.

Сьогодні міноборони росіян офіційно повідомило, що підрозділи їхніх окупаційних сил отримали на озброєння цей комплекс артилерійської розвідки. Сьогодні ж у мережі з’явилося відео його знищення двома ударами українського HIMARS.

Виявленням техніки та коригуванням вогню займалися 140-й окремий розвідувальний батальйон морської піхоти та 73-й морський центр спеціальних операцій.

Комплексом “Ястреб-АВ” забезпечує виявлення вогневих позицій артилерії. Техніка нова, тому їхні характеристики не розкривали ще. Модель комплексу демонстрували на форумі “Армия-2022”.

Комплекс з фазованими антенними решітками здатен в автоматичному режимі відстежувати траєкторію снарядів, випущених артилерією супротивника, визначаючи точні координати позицій. Техніка розміщується на чотиривісному шасі БАЗ-6910-025. Задня частина шасі віддана під розміщення антенного поста з полотном великої площі.

Нагадаємо, сьогодні також з’явилося відео знищення ворожого зенітно-ракетного комплексу “Бук-М1-2” неподалік тимчасово окупованого Донецька групою воїнів 14-го окремого полку ЗСУ. Для них це вже 5-й ліквідований ворожий ЗРК за останні два тижні.

У жовтні воїни 3-го полку Сил спеціальних операцій ЗСУ спалили ворожу радіолокаційну систему “Зоопарк-1” на Донецькому напрямку. Оператори ССО виявили та ідентифікували ворожу РЛС. Потім скоригували по ній вогонь артилерії. Відео ураження військові опублікували у мережі.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.