Парламент Туреччини схвалив вступ Швеції до НАТО

Великі національні збори Туреччини після кількагодинних дебатів схвалили ратифікацію протоколу про вступ Швеції до НАТО. Із 346 депутатів парламенту, підтримали рішення 287, проголосували проти – 35, решта – утрималися.

Схвалення вступу Швеції до НАТО в турецькому парламенті було оформлене у три рішення, за які голосували окремо. Цьому передували численні виступи депутатів усіх шести парламентських фракцій Туреччини. Про це повідомило видання Bloomberg.

Документ відправили президентові Реджепу Таїпу Ердогану для остаточного підписання. Після того його передадуть до Державного департаменту США у Вашингтоні.

“Цей крок ставить Швецію на порозі реалізації своєї мети – стати 32-м членом Організації північноатлантичного договору через рік і вісім місяців після подання заявки, яка ознаменувала поворот у її оборонній політиці. Рухаючись у ногу із сусідньою Фінляндією, у травні 2022 року Стокгольм дійшов висновку, що вступ до Альянсу буде найкращим способом стримування будь-якої агресії росії після її вторгнення до України”, – йдеться у повідомленні.

Раніше Швеція та Фінляндія уникали членства у військових альянсах, поки росія не посилила бойові дії в Україні. Фінляндія приєдналася до НАТО у квітні минулого року. Вступ Швеції зміцнить НАТО, зміцнить її північне охоплення та покращить її здатність захищати східний фланг.

Вступ Швеції до НАТО іще має схвалити Угорщина.

Нагадаємо, нещодавно відбулося перше засідання Ради Україна-НАТО у військовому форматі на рівні військових головнокомандувачів. Від імені головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного перед союзниками сьогодні виступив військовий представник в НАТО Сергій Салкуцан.

Вчора Альянс підписав контракт на 1,1 млрд євро на постачання 155-мм артилерійських боєприпасів. Частина із них буде поставлена в Україну.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.