НАТО уклало великий контракт на постачання 155-мм снарядів

НАТО підписало контракт на 1,1 млрд євро на постачання 155-мм артилерійських боєприпасів. Частина із них буде поставлена в Україну. Про це повідомило Reuters.

Боєприпаси поставлятимуть французький виробник зброї Nexter і німецька Junghans.

“Війна в Україні перетворилася на битву боєприпасів”, – заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після церемонії підписання угоди у штаб-квартирі альянсу в Брюсселі.

Угоду уклали від імені кількох союзників, які передадуть снаряди Україні, або використають їх для поповнення своїх виснажених запасів. Гуртові закупівлі гарантують нижчі ціни.

Йдеться про закупівлю близько 220 тис. артилерійських боєприпасів. Їхнє надходження очікується наприкінці наступного року, повідомив представник НАТО.

Нагадаємо, у лютому Альянс проведе найбільші з часів Холодної війни військові навчання – Steadfast Defender. У них візьмуть участь 90 тисяч військових. Їхній сценарій передбачає напад росії на територію країн-членів Альянсу, що призведе до застосування статті 5 договору НАТО про колективну оборону. Вона була застосована лише раз, після нападу Аль-Каїди на США 11 вересня 2001 року.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.