Парламент Болгарії подолав вето президента на угоду щодо постачання бронетранспортерів Україні

Сьогодні парламент Болгарії проголосував за подолання вето президента Румена Радева на угоду щодо постачання старих бронетранспортерів Україні.

Договір про передачу техніки підписало болгарське міністерство внутрішніх справ та Міністерство оборони України. Про це повідомило видання The Sofia Globe.

За подолання вето президента проголосував 161 депутат, проти – 55.

Конституція Болгарії надає главі держави обмежене право вето, дозволяючи президенту повертати закони до Національних зборів для подальшого обговорення. У свою чергу парламент може скасувати вето президента простою більшістю голосів або прийняти вето та переглянути ветовані положення.

Нагадаємо, 22 листопада Національні збори Болгарії ратифікували міжурядову угоду, що регламентує передання Україні 100 бронетранспортерів болгарського Міністерства внутрішніх справ. Депутати узаконили домовленості між їхнім Міністерством внутрішніх справ та Міністерством оборони України про “безоплатне надання бронетанкової транспортної техніки”.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що у Болгарії звинувачують росію в спробах диверсій на заводах оборонної промисловості. Йдеться у першу чергу про оборонну компанію Emco, яка належить Еміліану Гебреву. У 2015 році його двічі намагалися отруїти речовиною, схожою на “Новачок”. На складах Emco з 2011-го вже було кілька диверсій. Одна із них – торік, коли велика пожежа сталася на заводі у місті Карнобат. Про це Гебрев розповів виданню Financial Times.

Бізнесмен впевнений, що для припинення подібних випадків необхідно вжити заходів на рівні НАТО. Жоден російський агент не був затриманий після замаху на нього у 2015 році, а також після атак на його підприємства у 2021 та 2022 роках.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.