Норвегія відправляє в Україну новітню систему боротьби з безпілотниками

Норвезький виробник оборонної техніки Kongsberg відправляє в Україну інтегровану систему боротьби з безпілотниками CORTEX Typhon для захисту від російських “Шахедів”.

Техніка виготовлена на основі програмного забезпечення Integrated Combat Solution, яке координує роботу кількох транспортних засобів, безпілотних систем і датчиків. Воно може відмінне від усіх інших засобів боротьби з безпілотниками.

Ця цифрова основа інтегрованого бойового рішення вже була використана в Норвегії та інших скандинавських країнах. Тепер вона має допомогти українцям взяти під контроль свій повітряний простір і, зокрема, забезпечити захист від “Шахедів”.

У серпні компанія Kongsberg погодилась приєднатися до ініціативи Міжнародного фонду для України (IFU) надати ЗСУ новітню систему ППО. В рамках цієї співпраці виробник надсилає систему боротьби з дронами CORTEX Typhon. Вона включає віддалену станцію озброєння та програмне забезпечення ICS, яке отримуватиме інформацію від датчиків, наданих Teledyne, і буде встановлено на автомобілях Dingo 2, подарованих урядом Норвегії.

Нагадаємо, австралійська компанія Electro Optic Systems виготовила для України систему боротьби з дронами Slinger. Її збирають на промисловому майданчику в місті Канберра. Система має гармату і обладнання для відстежування цілі. Ця техніка набагато дешевша від подібних їй, які використовуються в Україні.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.