Російський корабель “Павел Державін” був пошкоджений біля Севастополя

Патрульний корабель Чорноморського флоту рф “Павел Державін” зазнав пошкодження біля тимчасово окупованого Севастополя.

Інформацію підтвердив речник ВМС України Дмитро Плетенчук.

Ще вчора у кримських Telegram-каналах поширювали інформацію, що “Павел Державін” підірвався на російській міні. Речник ВМС України відмовився називати причини пошкодження корабля окупантів.

Цей корабель був спущений на воду 21 лютого 2019 року. У листопаді 2020-го патрульний корабель прийняли до складу Чорноморського флоту росії. У рф таких корветів на ходу лише чотири — “Василь Биков”, “Дмитро Рогачов”, “Павло Державін” та “Сергій Котов”.

Артилерійське озброєння цих кораблів складається з універсальної артилерійської установки АК-176МА. Вона може уражати морські, берегові та повітряні цілі. Боєкомплект установки складає 152 постріли у башті та стільки ж – у запасі. Також для протиповітряної та протиракетної оборони додатково передбачені ПЗРК “Ігла-С” та апаратуру РЕП.

“Павел Державін” міг приймати посадку 12-тонного вертольота, у тому числі бойових Ка-29 та Ка-52К. Для гелікоптера обладнано постійний ангар, склад для боєзапасів та зарезервовано 30 м. куб. палива.

Недоліками корветів такого типу є мала водотоннажність. Вона зумовила недостатню мореплавність і складності з розміщенням модульної зброї при слабкості штатного озброєння. Особливо це помітно в частині протиповітряної оборони. Інноваційні обводи виявилися настільки невдалими, що за швидкісними якостями кораблі поступаються навіть бронепалубним крейсерам сторічної давнини.

Нещодавно “Військовий кур’єр” пояснював, як ураження кораблів російського флоту допомагає Україні розблокувати “зерновий коридор”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.