В Австралії розробили для України систему боротьби з дронами

Австралійська компанія Electro Optic Systems виготовила для України систему боротьби з дронами Slinger. Її збирають на промисловому майданчику в місті Канберра.

Система має гармату і обладнання для відстежування цілі. Ця техніка набагато дешевша від подібних їй, які використовуються в Україні. Про це заявив представник компанії Метт Джонс, повідомляє ABC.

Минулого місяця посол України в Австралії Василь Мірошниченко під час випробувань на власні очі побачив, як Slinger може збивати дрони. Ціна Slinger становить щонайменше $1,55 млн. Розробники ставили собі за мету, щоб ураження однієї цілі обходилося у $155-1550.

Очікується, що десять Slinger, доставлять в Україну до кінця року в рамках пакета військової допомоги США.

Система Slinger управляється за допомогою джойстика. Цілі відстежуються на екрані. При входженні цілі у зону ураження – система сигналізує оператора про можливість ефективної стрільби. Техніка швидко і легко освоюється.

Зброя має бойовий модуль від компанії Electro Optic Systems. Він обладнаний 30-мм автоматичною гарматою Bushmaster M230LF.

Прицілювання відбувається за допомогою оптико-електронного комплексу з нічним інфрачервоним детектором і 4D-радара Echodyne EchoGuard. Також модуль оснащений датчиком вітру.

Разом із новітніми боєприпасами виробництва Northrop Grumman з радіочастотним наближенням, комплекс може точно вражати малі БПЛА одним пострілом.

Вага системи – до 400 кг, дає змогу встановлення на легку техніку, зокрема, HMMWV або “Козак”.

Раніше “Військовий кур’єр” показував, як українські військові застосовують рідкісну зенітку ЗСУ-23-4 “Шилка” для ураження повітряних цілей на фронті. Відео, де видно цю установку, бійці опублікували у мережі.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.