Союзники замовили для України новітні комплекси протидії безпілотникам C-UAS

Норвезька компанія Kongsberg Defence & Aerospace (KONGSBERG) підписала контракт з Міжнародним фондом для України (IFU) на поставку ЗСУ систем ППО C-UAS (Counter Uncrewed Aerial Systems – комплекси протидії безпілотним авіаційним системам).

За умовами договору, в Україну надійдуть кілька систем CORTEX Typhon, які розроблені для протидії широкому спектру БПЛА. Їх вартість оцінили у 56 мільйонів фунтів стерлінгів.

CORTEX Typhon C-UAS базується на перевіреному програмному забезпеченні, яке включає систему спостереження та дистанційного управління зброєю. Техніка аналізує помічений дрон і підбирає найефективніший спосіб знешкодження цілі.

CORTEX Typhon

У рамках цього ж пакету допомоги уряд Норвегії надасть транспортні засоби Dingo 2, бойові модулі універсального застосування, що дистанційно керуються, і зброю.

Dingo 2

Міжнародний фонд для України (IFU) був заснований Великою Британією та міжнародними партнерами для закупівлі критично важливих можливостей і швидкої доставки їх в Україну. Норвегія -т одна з країн, яка систематично робить внески до фонду.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що німецька компанія Rheinmetall планує до кінця року передати Україні дрони Luna NG. Це найновіша розробка, яку презентували навесні. 

Основною функцією безпілотника буде розвідка. Також його можна використовувати для розгортання мережі LTE, перехоплення чи глушіння зв’язку. Про це повідомляє видання Bild.

Крім цього, БПЛА може нести до 8 мультикоптерів Hero R для нанесення високоточних ударів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.