Німеччина оновила список військової допомоги, переданої Україні.
До нього увійшли:
- зенітна установка Skynex (на фото)
- 10 БМП Marder 1A3
- близько 120 ракет до ЗРК IRIS-T (SL)
- дві радіолокаційні системи TRML-4D до ЗРК IRIS-T
- 30 датчиків виявлення БпЛА
- мостоукладач Biber
- три тягача HX81 та 1 причеп до них
- 10 вантажівок Mercedes-Benz Zetros
- дві машини розмінування WiSENT 1 MC
- 34 транспортних засобів
- 9 тисяч 155-мм артснарядів
- БК до танків Leopard 2A6
- 10 наземних радарів Ground Observer 12
- 3,350 шоломів М92
- 305 гвинтівок МК 556
- 750,000 набоїв
- 1 тисяча зимових маскувальних сіток та 2 тисячі зимових камуфляжних пончо
Серед переданої техніки названий зенітний артилерійський комплекс Skynex, розробки та виробництва компанії Rheinmetall. Ця система ППО була представлена у листопаді 2021 року.
Skynex
Skynex належить до систем протиповітряної оборони малого радіуса дії на кшталт німецьких зенітних самохідних установок Gepard. Основним її озброєнням є 35-мм автоматична гармата Oerlikon Mk3, яка має ефективну дальність стрільби 4 тис. м. та скорострільність 1 тис. пострілів за хв. Гарматний модуль оснащений радаром стеження X-діапазону, який забезпечує функцію автономного пошуку цілі.
Система продемонструвала свою здатність уражати невеликий рій із малих повітряних дронів.
У грудні 2022 року з’явилося повідомлення, що Rheinmetall виготовить для неназваної країни два зенітно-артилерійські комплекси Skynex. Handelsblatt з посиланням на джерела в уряді, повідомили, що йдеться про Україну.
Компанія оцінює вартість двох систем в 182 млн євро, а уряд Німеччини зобов’язався взяти на себе витрати за зброю.
Попри те, що постачання систем було заплановано на початок нинішнього року, у квітні минулого стало відомо, що системи Skynex вже на бойовому чергуванні повітряного простору України. У липні Rheinmetall повідомила про надання Україні наприкінці року ще двох комплексів Skynex, встановлених на військових вантажівках Rheinmetall HX 8×8.
Попередній раз Німеччина оновлювала список військової допомоги, яка була виділена для Збройних сил України 22 грудня. До нього увійшли, зокрема, 10 БПЛА Vector, два тягачі MAN HX81, п’ять напівпричепів для HX81.
Перед тим, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус та його литовський колега Арвідас Анушаускас підписали план щодо постійного розміщення бригади Бундесверу в Литві для стримування росії.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram та YouTube.