Українська компанія постачала до Росії засоби тактичної медицини – СБУ (Фото)

Служба безпеки України викрила українську компанію, яка під час війни постачала в рф засоби тактичної медицини. Про це повідомила СБУ в телеграм-каналі.

В організації оборудки підозрюється власник однієї з найбільших компаній в Україні, що виготовляє вироби з гуми та пластмаси, у тому числі для військового спорядження.

За матеріалами справи, протягом 2022-2023 років ділки переправили до рф декілька партій тактичних джгутів та бинтів власного виробництва на загальну суму на понад 40 млн у гривневому еквіваленті.

За даними слідства, нелегальний маршрут пролягав через одну з європейських країн, де фігуранти створили підконтрольну фірму, яка замовляла товар нібито для продажу в ЄС.

При цьому насправді, після одержання продукції, іноземна структура відправляла вироби в росію.

На території країни-агресора тактичні медзасоби потрапляли до підсанкційних компаній рф, що спеціалізуються на постачанні амуніції для російських військ.

У подальшому продукція надходила до індивідуальних аптечок росіян, які воюють проти Сил оборони України.

“Київгума”

Сьогодні вдень у ТОВ “Київгума” та її дочірніх компаніях проводили обшуки співробітники Служби безпеки України. Про це повідомив гендиректор компанії Андрій Острогруд.

“Новорічні маскі-шоу! Сьогодні з 7 ранку в компаніі ТОВ “Київгума” та її дочірніх компаніях, а також у засновників проходять обшуки, вручають підозри! Паралізована робота компанії”, – зазначив він.

Керівник підприємства зауважив, що судові ухвали про обшук датовані ще 22 грудня 2023 року, але правоохоронці прийшли з обшуками лише зараз. За його словами, обшуки проводяться одночасно за шістьма адресами. Оголосили підозру одному з засновників та директорів компаній.

“Маючи інформацію щодо публікацій зі сторони СБУ, маю на меті завчасно поінформувати за мотив такого тиску, про що напишу згодом. Тож ми впевненні, що спростуємо всі зфабриковані докази та сумнівні підстави відкриття ціє справи. Наразі нам вже інкримінують “держзраду”, – додав Острогруд.

ТОВ “Київгума” займається виробництвом виробів з гуми, латексу, ПВХ, ТЕП і силікону. Виготовляє понад 4 тис. найменувань продукції. Серед яких, зокрема, тактичні аптечки, турнікети, оклюзійні пов’язки.

Нагадаємо, раніше СБУ затримала колишнього заступника міністра оборони В’ячеслава Шаповалова через розтрату майже 1 млрд грн під час закупівлі форми для військових. Шаповалов працював у відомстві у 2021-2023 роках. Він відповідав за тилове забезпечення ЗСУ. Звільнився з посади наприкінці січня, після скандалу про закупівлю продуктів за завищеними цінами.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.