Німеччина погодила план розміщення своєї бригади в Литві для стримування Росії

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус та його литовський колега Арвідас Анушаускас підписали план щодо постійного розміщення бригади Бундесверу в Литві. Про це написало видання Bild.

Бригаду Бундесверу вперше в історії на постійній основі розмістять у Литві – на східному фланзі НАТО, безпосередньо на кордоні з росією. Пісторіус підкреслив, що під керівництвом Німеччини буде створена боєздатна бригада, яка стримуватиме росію.

Анушаускас погодився: “Найбільшою загрозою для нас є агресивна політика росії”.

Німецькі війська прибуватимуть до Литви поступово, починаючи з наступного року. Завершити розгортання хочуть до 2027-го. План дій був підготовлений спільною робочою групою міністерств оборони Німеччини і Литви.

Ядро німецької бригади складатиметься з п’яти батальйонів, в тому числі танкового і артилерійського. Загалом Німеччина має намір розмістити в Литві близько 5 тис. військових та цивільних. До них приєднаються їхні сім’ї на період тривалої ротації.

Нагадаємо, вчора Борис Пісторіус закликав відновити обов’язковий військовий призов у країні. Зараз служба в армії у Німеччині повністю добровільна. Обов’язкову військову службу в Німеччині було скасовано 2011-го. Через це військо відчуває гостру нестачу кадрів.

Пісторіус запропонував ввести в країні систему призову за зразком Швеції. Там з 2017 року військовозобов’язаними вважаються всі юнаки та дівчата. Вони проходять військову комісію на готовність до служби. Призивають невелику частину з них.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.