Нідерланди передадуть Україні винищувачі F-16 після завершення переходу на новіші літаки

Терміни надходження винищувачів F-16 з Нідерландів до України залежать від переходу європейської коаліції на новіші літаки F-35. Очікується, що це станеться протягом 6-8 місяців.

“Ми здійснюємо перехід на F-35. Саме тому ми маємо можливість поставити українцям F-16. Разом із нами на новіші літаки переходять Норвегія та Данія. Це потребує трохи часу. Відразу після завершення цього процесу, F-16 відправимо в Україну”, – заявила вчора міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.

Також вона згадала про навчання українських пілотів. Воно займе від шести до восьми місяців. Це швидше, порівняно з тренуваннями, які проходили нідерландські пілоти.

Щоб навчання було якомога ефективнішим, Нідерланди працюють над тренувальним центром у Румунії. Його планують запустити якомога швидше.

“Ми будемо підтримувати українців стільки, скільки буде потрібно. Будемо забезпечувати їх зброєю і боєприпасами. Працюватимемо над посиленням їхніх Збройних сил. Навіть по завершенні війни, росія нікуди не дінеться”, – додала Оллонгрен.

Нагадаємо, Бельгія вивчає можливість передачі Україні своїх винищувачів F-16. Про це повідомляє бельгійська телерадіокомпанія VRT посилаючись на заяву прем’єр-міністра країни Александера Де Кроо.

“Ми звернулися до Міністерства оборони з проханням перевірити, чи повністю вичерпано термін експлуатації наших літаків”, – заявив чиновник.

Водночас, Вища рада оборони Румунії схвалила купівлю 32 американських винищувачів останнього покоління F-35 за $6,5 млрд. З їх допомогою збираються посилити протиповітряну оборону. У відомстві стверджують, що наразі чекають погодження від парламенту для початку процесу закупівлі.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.