Бельгія вивчає можливість передачі Україні винищувачів F-16

Бельгія вивчає можливість передачі Україні своїх винищувачів F-16. Про це повідомляє бельгійська телерадіокомпанія VRT посилаючись на заяву прем’єр-міністра країни Александера Де Кроо.

“Ми звернулися до Міністерства оборони з проханням перевірити, чи повністю вичерпано термін експлуатації наших літаків”, – заявив чиновник.

За його словами, наразі розглядають питання, чи могли б допомогти Україні винищувачі, які готують до заміни на озброєнні Бельгії. Йдеться про літаки, термін експлуатації яких завершується через 5-6 років. Це роблять для того, аби збільшити кількість варіантів, які могли б принести користь Україні в протистоянні російській агресії.

Він пояснив, можна було б використовувати літаки для виконання небойових завдань. Наприклад, для тренувань. Вимоги до такої техніки менші, ніж до повноцінних бойових винищувачів.

Армія Бельгії має на озброєнні 45 винищувачів F-16. Протягом наступних 5-6 років їх термін використання завершиться. З наступного року країна почне отримувати по 4-5 нових винищувачів F-35, які поступово замінять F-16. Ці машини, своєю чергою, могли б принести користь Україні.

Нещодавно “Військовий кур’єр” писав про те, що Рада міністрів Бельгії підтвердила участь країни в підготовці українських пілотів на бойових літаках F-16 у складі “коаліції F-16″, яку очолюють Нідерланди та Данія.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.