НАТО не зможе зупинити постачання іранських танків до Росії

Якщо Росія вирішить купувати в Ірану танки та перевозити їх через Каспійське море, то НАТО не зможе зупинити ці поставки, оскільки Захід не має доступу до цього маршруту.

У виданні Sky News наголошують, що Захід не може зупинити потік озброєнь, що йде з Ірану до Росії або у зворотному напрямку.

Кремль закупив в Тегерану сотні ударних безпілотників Shahed, тисячі артилерійських та танкових снарядів, і навіть стволи до танків.

Зазначається, що в обмін на власну військову продукцію Тегеран натомість, розраховує отримати передові російські винищувачі Су-35.

Росія та Іран мають прямий торговий шлях — Каспійське море. Для Росії це відносно безпечний варіант, адже НАТО не має доступу до цього маршруту. Натомість у сусідніх країн або немає можливостей, або бажання втручатися.

У виданні додали, що що на карті Каспійського моря з’являється все більше кораблів, які відключають транспондери, що ускладнює їхнє відстеження.

Проте супутникові знімки свідчать, що кораблі, судячи з усього, виходять з іранських портів Амірабад і Ензелі, потім прямують на північ до річки Волги, де рф має великий порт в Астрахані РФ.

Наразі невідомо, чи допомагатиме Іран своєму союзнику танками, оскільки навіть найсучасніший іранський танк Karrar, які Тегеран почав випускати з 2018 року, помітно поступається західним зразкам.

Проте оскільки на фронті вже помітили Т-55 радянського виробництва, росіяни, ймовірно, можуть погодитись і на іншу техніку, яка поступається західним зразкам.

Нагадаємо, що Іран представив свою першу гіперзвукову балістичну ракету власного виробництва, яка нібито зможе здолати будь-яку систему ППО.