Іран продемонстрував свою першу гіперзвукову ракету “Fattah” (Фото)

Сьогодні Іран представив свою першу гіперзвукову балістичну ракету власного виробництва, яка нібито зможе здолати будь-яку систему ППО.

Видання Reuters із посиланням на іранські державні ЗМІ повідомило, що ракету “Fattah” показали за присутності президента Ібрагіма Райсі та високопоставлених офіцерів Корпусу вартових Ісламської революції.

Заявляється, що ракета має твердопаливне паливо та оснащена рухомим соплом другого ступеня. Це має дозволити ракеті досягати надвисоких швидкостей, маневрувати в атмосфері та навіть за її межами.

Державні ЗМІ кажуть, що дальність польоту — 1400 км, максимальна швидкість нібито буде сягати 15 махів (18 375 км/год). В Ірані запевняють, що така швидкість дасть можливість випереджати традиційні системи ППО, а також уражати цілі з високою точністю.

Зокрема, державне телебачення Ірану переконує, що ракета може обійти найсучасніші системи протиракетної оборони США і навіть “Залізний Купол”.

Водночас військові аналітики підкреслюють, що Іран часто перебільшує щодо технічних характеристик власних ракет.

Нагадаємо, що минулого місяця завдяки системі ППО “Patriot” Україна збила розпіарену російську “гіперзвукову” ракету “Кинджал”. Раніше у Кремлі теж переконували, що її не може перехопити жодна з існуючих систем ППО.