З’явились подробиці проведення навчань НАТО, які стануть найбільшими з часів Холодної війни

НАТО проведе найбільші з часів Холодної війни військові навчання. У них візьмуть участь 90 тисяч військових. Про це повідомляє видання DPA.

Навчання Steadfast Defender розпочнуться у лютому. Їхній сценарій передбачає напад росії на територію країн-членів Альянсу, що призведе до застосування статті 5 договору НАТО про колективну оборону. Вона була застосована лише раз, після нападу Аль-Каїди на США 11 вересня 2001 року.

Основна увага під час навчань буде зосереджена на оповіщенні і розгортанні національних і багатонаціональних сухопутних сил у разі нападу росії.

Журналісти відзначили, що багато хто на східному фланзі НАТО побоюється, що їх може спіткати така ж доля, як і народ України, який протягом майже двох років переживає тяжку війну з російськими військами.

Також стало відомо, що Міністерство оборони Великої Британії нещодавно повідомило, що близько 20 тис. солдатів з військово-морських, повітряних і сухопутних сил візьмуть участь у Steadfast Defender.

Раніше найбільшими навчаннями НАТО сучасності були Trident Juncture, які проходили в основному в Норвегії у 2018 році. У них брали участь близько 51 тис. військових.

Нагадаємо, вчора відбулося перше засідання Ради Україна-НАТО у військовому форматі на рівні військових головнокомандувачів. Від імені Валерія Залужного перед союзниками виступив військовий представник в Альянсі Сергій Салкуцан.

Також вчора президент України Володимир Зеленський зустрівся з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом. Зустріч відбулась в рамках Всесвітнього економічного форуму у Давосі у Швейцарії. Обговорення питань оборони України розпочали з можливостей підсилення української ППО.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.