Наступного тижня Україна може отримати перші F-16 – ISW

Україна, найімовірніше, отримає першу партію винищувачів F-16 до кінця 2023 року. Про це повідомляють аналітики Інституту вивчення війни. Тобто перші західні винищувачі можуть прибути вже наступного тижня.

Оглядачі звертають увагу на вчорашню заяву прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте. Під час телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським він підтвердив, що уряд Нідерландів підготує перші 18 винищувачів F-16 для передачі Україні.

“Хоча Рютте не підтвердив терміни поставки F-16, у нещодавньому стратегічному документі Міністерства оборони Естонії зазначено, що Нідерланди, Данія, Норвегія та Бельгія вже взяли на себе зобов’язання передати Україні F-16 “до кінця року”, – заявляють аналітики ISW.

Ймовірно, перспективи передачі довгоочікуваних літаків наступного тижня може бути причиною паніки російського військового керівництва. Вона проявляється у збільшенні кількості атак з використанням ракет, БпЛА та авіації.

До слова, українські захисники дають гідну відсів повітряним загрозам. Тільки вчора Силам оборони України вдалося збити три ворожих літака Су-34.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.