Затримали чиновника, який причетний до розкрадання 1,5 млрд грн на закупівлі снарядів для ЗСУ (Фото)

СБУ та міноборони виявили і затримали чиновника, який причетний до розкрадання 1,5 млрд грн на закупівлі артилерійських снарядів для ЗСУ. Про це повідомила СБУ.

Затриманий – керівник одного з головних управлінь міноборони. У грудні минулого року він підписав угоду на придбання оптової партії артилерійських снарядів, сума угоди з посередником на 30% перевищила вартість продукції за прямим договором з виробником.

Нещодавно був укладений довий договір, який на відміну від попереднього передбачав придбання боєприпасів без посередників, напряму від виробника, що суттєво скорочувало терміни постачання продукції та зменшувало її вартість.

Проте фігурант, нехтуючи контрактом Агенції оборонних закупівель, безпідставно продовжив дію попередньої угоди з підприємством-спецекспортером.

Під час обшуків у фігуранта виявлено документи, які підтверджують незаконну діяльність.

У межах кримінального провадження за перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань планується повідомлення посадовцю про підозру.

Фігуранта усунуто від виконання службових обов’язків. Міністерство оборони проводить заходи для повернення до бюджету України привласнених майже 1,5 млрд грн.

Розслідування триває. Зловмиснику загрожує до 15 років тюрми.

Нагадаємо, нещодавно фахівці Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки викрили очільника оборонного підприємства. Керівник фірми розкрадав бюджетні кошти на закупівлі запчастин для СУ-27. Схему ліквідували у співпраці з керівництвом АТ “Українська оборонна промисловість”. Мова йде про модулі підсилення потужності бортових радіолокаційних систем на українських винищувачах СУ-27.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.