Нідерланди розпочали підготовку до передачі Україні винищувачів F-16

Уряд Нідерландів розпочав підготовку до передачі Україні перших 18 винищувачів F-16. Про це повідомив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте соцмережі X.

“Сьогодні я поінформував президента Зеленського про рішення нашого уряду підготувати перші винищувачі F-16 для доставки в Україну. Постачання F-16 є одним із найважливіших елементів домовленостей про військову підтримку України. Окрім дозволу на експорт, перед поставкою має бути виконано низку інших критеріїв, зокрема вимоги до персоналу та інфраструктури”, – повідомив Рютте.

Він написав, що вражений прогресом України і готовий допомагати надалі.

“Україна продовжує працювати над реформами, яких вимагає процес вступу до ЄС. Я також запевнив президента Зеленського, що Нідерланди докладуть усіх зусиль для досягнення домовленості на засіданні Європейської Ради в лютому щодо фінансової підтримки з боку ЄС”, – додав політик

Нагадаємо, Норвегія стане третьою країною, яка поділиться американськими винищувачами. Раніше Данія та Нідерланди повідомили про надання Україні 61 літака F-16.

70 українських пілотів, техніків та інженерів в серпні розпочали піврічне навчання на американських винищувачах у Данії.

У жовтні українські пілоти розпочали підготовку на справжніх винищувачах F-16. До цього вони навчались на тренажерах, авіатренажерах, які повноцінно відтворювали кабіну літака. 

У Румунії для підтоговки українських пілотів відкрили Європейський навчальний центр. Його відвідали міністр оборони Румунії Анджел Тілвар разом з нідерландською колегою Кайсою Оллонгрен. Центр розміщений на військово-повітряній базі Фетешті, що за 150 кілометрів на схід від Бухареста.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.