Міністр оборони Рустем Умєров підписав наказ про призначення менеджера Арсена Жумаділова гендиректором закупівельної агенції “Державний оператор тилу”.
Це державне підприємство запрацює з грудня. Воно буде займатися всіма закупівлями міноборони.
“Працівники агенції будуть аналізувати ринок, дивитись ціни, спілкуватись з виробниками, постачальниками. При виборі партнерів будуть їх оцінювати, аналізувати роботу і приймати відповідальні рішення щодо тендерних закупівель”, – розповів заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.
Зараз формується команда. Для повноцінного старту роботи нової агенції очікується прийняття двох урядових постанов. Одну з них розглянуть на найближчому засіданні кабміну, іншу — до 15 листопада.
“До грудня ми запровадили тимчасові зміни в порядку закупівель. Далі будемо оголошувати торги на їжу не на півроку, а на три місяці. Тобто, з січня до березня включно”, – зазначив Кліменков.
Урядовець закликав громадськість стежити за закупівлями, надавати інформацію про порушення.
Генеральний директор Державного підприємства “Державний оператор тилу” Арсен Жумаділов повідомив, що новостворена агенція стане єдиною інституцією, яка цілісно відповідатиме за закупівлі продуктів для ЗСУ.
“Всі контракти ми підпишемо десь в другій половині січня – в лютому. Щоб виконання договорів стартувало в квітні. Ціни не будуть вищими, ніж у рітейлових мережах”, – повідомив Жумаділов.
Відтепер контрактувати на рік наперед не будуть, адже в цьому випадку всі постачальники закладають цінові ризики у свою ціну і відповідно пропонують товари по найвищій ціні.
Всі аспекти роботи в нових умовах і за новими правилами будуть обговорюватись з виробниками.
“По кожній категорії товарів щонайменше 4-5 виробників, тобто ми отримуємо десь 120-150 виробників. Це мають бути безпосередні зустрічі. Вони мають почути, що у нас немає корупції. Всі абсолютно відкриті”, – повідомив Жумаділов.
Нагадаємо, раніше Міністерство оборони України ухвалило наказ, який спрощує процедуру списання втраченого у бою військового майна. Відтепер відміняється необхідність проводити окреме розслідування по всьому майну та погодження від вищого керівництва. Техніку вартістю до 1,5 млн грн зможуть списувати командири окремих рот, батальйонів чи бригад.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram та YouTube.