Міноборони спростило процедуру списання втраченого в бою військового майна

Міністерство оборони України ухвалило наказ, який спрощує процедуру списання втраченого у бою військового майна. Відтепер цей процес займатиме два тижні замість шести місяців.

Відміняється необхідність проводити окреме розслідування по всьому майну та погодження від вищого керівництва. Техніку вартістю до 1,5 млн грн зможуть списувати командири окремих рот, батальйонів чи бригад.

Голова Міноборони Рустем Умєров навів приклад: якщо раніше на списання дрона потрібно було зібрати до 40 документів і на це йшло від одного місяця до пів року, то тепер ухвалені зміни скоротять процедуру до 2-3 тижнів.

Відповідно до наказу командири отримують право:

– списувати засоби ураження, витрачені у ході бойових дій, або на практичних стрільбах на підставі акта про списання, затвердженого командиром окремої роти, батальйону, бригади;

– списувати втрачені внаслідок бойових дій БПЛА вартістю до 1,5 млн грн без отримання погоджень від командування повітряних сил, сил логістики та Міноборони;

– розділяти, розбирати зразки військової техніки, пошкоджені при виконанні бойових завдань для відновлення, модернізації чи виготовлення іншої техніки;

– без проведення розслідування списувати за спрощеною процедурою дрони-камікадзе та інші безпілотники, перероблені для виконання завдань з ураження цілей. Раніше для розслідування по списанню БПЛА необхідно було зібрати 16-18 документів. Відтепер – для списання достатньо лише два: акт про проведення пуску у ході бойових дій та акт якісного технічного стану.

Нагадаємо, на днях Міністерство оборони України прийняло на озброєння нові зразки військової техніки – вертоліт ВО105 Е-4 та мотоцикл KTM 450 ЕХС. Відтепер українські військові зможуть використовувати багатоцільовий вертоліт ВО 105 Е-4 німецького виробництва. Він підходить для ведення спостереження, транспортувати пасажирів та вантажі.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.