Ізраїль не починає наступ на Газу, бо остерігається вторгнення з Лівану – ЗМІ

Видання “The Jerusalem Post” (TJP) розповіло про те, чому Ізраїль досі не почав сухопутний наступ на Сектор Газа. Серед причин: імовірність нападу бойовиків “Хезболи” з Лівану, прорахунки розвідки та невпевненість у власному війську.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що операцію відкладають через погану погоду.

Джерела видання повідомляють, що основною проблемою для ізраїльського військово-політичного керівництва є імовірність відкриття другого фронту на півночі. Саме там, у Лівані, зосереджені сили потужного терористичного угруповання “Хезбола”. За даними TJP, нинішня бездіяльність ліванських ісламістів – лише намагання “створити в Ізраїлю хибне відчуття безпеки. Але це може тривати не довго”.

Окрім цього, після того, як розвідка не змогла попередити Тель-Авів про вторгнення ХАМАС, військово-політичне керівництво Ізраїлю не впевнене в тому, що воно має достовірні дані про чисельність, сили й логістику бойовиків в Секторі Газа. Принаймні, про це повідомляють джерела видання. Самі ж журналісти зазначають, що і в ЦАХАЛ не впевнені й у своїх силах і спроможностях. Йдеться про успішне проведення наземної операції у Газі. Наразі невідомо, наскільки операція у такій щільній міській забудові може коштувати втрат ізраїльській армії.

Насамкінець, журналісти припускають, що вторгнення обов’язково понесе за собою численні жертви серед цивільного населення. Тож одразу після початку можливої операції, весь світ почне тиснути на Ізраїль.

Відзначимо, що Управління ООН з координації гуманітарних питань вже випустило заяву, в якій зазначило, що намагання тимчасово виселити мешканців Сектору Газа може вважатись військовим злочином.

Одночасно з цим, незалежна комісії ООН з розслідування подій в Ізраїлі та на палестинських територіях заявила, що удари Ізраїлю по Газі в період з травня 2021 року до серпня 2023 року є військовим злочином, а заборона на ввезення гуманітарної допомоги в Сектор порушує міжнародне право.

Джо Байден теж обережно попереджав Ізраїль, що окупація Гази Ізраїлем була б “великою помилкою”, хоча і підкреслив, що ХАМАС має бути знищений.

Попри все, пише “The Jerusalem Post”, повномасштабна сухопутна військова операція, на їх думку, неминуча. Нагадаємо, що локальні сухопутні спецоперації в Секторі мали місце і раніше.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.