Ізраїль відклав операцію в Секторі Газа через несприятливу погоду

Армія оборони Ізраїлю відклала на кілька днів операцію проти терористів ХАМАС в Секторі Газа через несприятливу погоду. 

Наступ мав початися на вихідних, але хмарне небо ускладнило б ізраїльським пілотам і операторам безпілотників можливість забезпечувати прикриття з повітря для військ, повідомило The New York Times із посиланням на трьох неназваних ізраїльських офіцерів.

Ізраїль має намір знищити політичне та військове керівництво палестинської ісламістської організації ХАМАС, яка здійснила напад на країну 7 жовтня.

Наземна операція може втягнути Ізраїль у тривалу війну у міських умовах, пише The Times. Вважається, що десятки тисяч бійців ХАМАСу ховаються в бункерах та у підземних тунелях, що тягнуться сотні кілометрів на півночі Сектора Гази. 

Ймовірно, ХАМАС спробує перешкодити просуванню ізраїльських військових, підриваючи тунелі. Водночас, підземелля бойовики можуть використати, щоб зайти в тил Армії оборони Ізраїлю. Також бойовики ХАМАСу мають можливість прикриватися заручниками.

Для розгрому ХАМАС Ізраїль залучить піхотні підрозділи, танки і саперів. Прикриватимуть їх винищувачі, гелікоптери, безпілотники, та артилерія, яка вестиме вогонь з суші і моря.

Нагадаємо, росія підтримує тісні стосунки з палестинською терористичною організацією ХАМАС. Вони зав’язалися ще до нападу на Ізраїль. Про це посол Ізраїлю в рф Олександр Бен-Цві розповів в інтерв’ю RTVI.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.