Постачання Північною Кореєю балістичних ракет Росії засудили 47 країн

Міністри закордонних справ 47 країн у спільній заяві засудили постачання Північною Кореєю балістичних ракет росії. Відповідний текст опублікував сайт Міністерства закордонних справ України.

Заяву підписали, зокрема, представники США, Великої Британії, Австралії, Німеччини, Канади, а також Євросоюзу.

“Передача цієї зброї збільшує страждання українського народу, підтримує агресивну війну Росії та підриває глобальний режим нерозповсюдження. Використання Росією балістичних ракет КНДР в Україні також надає КНДР цінну технічну та військову інформацію”, – йдеться в документі.

Передача балістичних ракет разом із будь-якою іншою зброєю і пов’язаними матеріалами з КНДР до росії  порушує численні резолюції Ради безпеки ООН.

КНДР і росію закликали дотримуватися відповідних резолюцій Радбезу ООН і негайно припинити всі дії, які їх порушують.

“Поки росія запускає хвилі ракет і безпілотників проти українського народу, ми продовжуватимемо разом підтримувати Україну. Ми також закликаємо КНДР відповісти на численні й справжні пропозиції повернутися до дипломатії, єдиного шляху до міцного миру на Корейському півострові”, – наголосили глави МЗС.

Білий дім має докази того, що російська армія 6 січня продовжила завдавати ударів по Україні балістичними ракетами виробництва КНДР. Про це заявив спікер Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.

“Ми досі оцінюємо наслідки цих ударів, але можемо підтвердити, що принаймні одна з них потрапила до Харкова”, – додав він.

Нагадаємо, росія використовувала північнокорейські балістичні ракети під час атак по території України 30 грудня та 2 січня. Про це раніше заявив Кірбі. За його словами, дальність балістичних ракет, які придбала росія у Північної Кореї, становить 900 кілометрів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.