Ракета Khaibar-1

Ізраїльська ПРО “Праща Давида” перехопила сирійську ракету Khaibar-1

Ракетою, яку вперше перехопила ізраїльська система ПРО “Праща Давида”, виявилася сирійська ракета Khaibar-1.

Кореспондент ізраїльського видання The Times of Israel Емануель Фабіан повідомив, що ракета, перехоплена згаданою системою ПРО 10 травня – це сирійська Khaibar-1. Ця інформація стала активно ширитися в ізраїльському та арабському сегментах соціальної мережі Twitter. Про можливість такого перехоплення повідомив ізраїльський інженер бригадний генерал Узі Рубін, який в 90-х роках керував розробкою систем ПРО.

Варто зауважити, що факт запуску по Тель-Авіву саме ракети Khaibar-1 підтверджують і у Бригаді Аль-Кудс – палестинсько-сирійському угрупуванні. Однак Армія оборони Ізраїлю не підтверджувала і не спростовувала інформацію, що “Праща Давида” перехопила саме дану ракету.

Знищена неназвана РСЗВ, яка здійснює запуск Khaibar-1
Знищена РСЗВ під запуск даних ракет, Ліван 2006

Khaibar-1 або M-302 – сирійська артилерійська 302 мм ракета. Є повною копією китайської ракети WS-1B до однойменної РСЗВ. Про саму сирійську ракету досить мало інформації. Відомо, що вона запускається з неназваної РСЗВ або стаціонарної установки. Маса бойової частини – 150 кг. Використовується осколочна, запалювальна, термобарична та касетна боєголовки. Дальність ураження – від 60 до 180 км. Швидкість польоту – 6370 км/год. Вперше застосована в 2006 році ліванськими бойовиками “Хезболла”.

Радіус дальності польоту ракети Khaibar-1
Радіус дії ракети з міста Газа

Китайська ракета WS-1B є експортним варіантом. Але відомо, що за даними The Military Balance 2023 вона знаходиться на озброєнні лише Судану й Таїланду. Тому наразі незрозуміло, яким чином сирійські та палестинські бойовики отримали доступ до даного виду зброї.

Нагадаємо, що 11 травня 2023 року Ізраїль ліквідував високопоставленого палестинського командувача ракетними силами “Ісламського джихаду”.