Праща Давида

Ізраїльська система ПРО “Праща Давида” вперше успішно перехопила ракету

Під час сьогоднішнього ракетного обстрілу території Ізраїлю із Сектору Газа новітня система ПРО “Праща Давида” успішно перехопила ракету.

Повідомляється, що це перше перехоплення в бойових умовах з моменту взяття системи на озброєння Армії оборони Ізраїлю. Варто зауважити, що ракету, випущену бойовиками ХАМАС з території Сектора Газа новітня ізраїльська ПРО перехопила над Тель-Авівом. Наразі інформації щодо типу збитої ракети немає.

Раніше “Праща Давида” застосовувалася в 2018 році проти двох ракет, випущених з території Сирії. Однак результат невідомий, оскільки ракети впали в Сирії.

“Праща Давида” – це система протиракетної оборони середньої та великої дальності, розроблена ізраїльською компанією Rafael Advanced Defense Systems спільно з американською Raytheon. Знаходиться на озброєнні Армії оборони Ізраїлю з 2017 року. Основне призначення – знищення ворожих літаків, БПЛА, тактичних балістичних ракет і крилатих ракет на відстані від 40 до 300 кілометрів та на висоті до 15 кілометрів. У тому числі система розроблена для перехоплення російських балістичних ракет, використовуваних комплексами “Іскандер” та китайських балістичних ракет, комплексами DF-15. Для цього використовується ракета Stunner – 4,6 м двоступінчаста ракета з трьохімпульсним твердопаливним двигуном, здатним розвивати швидкість до 7,5 Мах.

Нагадаємо, що на початку квітня 2023 року Фінляндія повідомила про наміри придбати дану систему ПРО.