Загальні втрати Росії за час масштабної війни перевищили 200 тисяч — BBC

За майже півтора року від початку повномасштабного вторгнення в Україну безповоротні втрати російської армії сягнули понад 200 тисяч осіб.

Такі цифри наводить російська служба BBC на підставі даних Центру військово-морського аналізу США. Водночас ці дані не враховують втрати серед терористів так званих “Л/ДНР”.

Завдяки відкритим джерелам журналісти з’ясували імена 22 644 російських військових, які загинули в Україні. Майже половина, тих, чию смерть вдалося встановити, загинули за останні 5 місяців, коли росія розпочала новий наступ на Донбасі.

Половина з них це люди, які на початку вторгнення не були пов’язані з армією — добровольці, мобілізовані або ув’язнені.

Найбільші втрати за останній час припадають на загони, які складаються із засуджених. Понад 3000 з них загинули у спробах штурмувати Соледар та Бахмут.

Журналісти кажуть, що мобілізовані, які вижили після боїв на Донбасі, скаржаться на повну відсутність підготовки й нестачу спорядження.

Зауважимо, що згідно з даними Генерального штабу України станом на 12 травня втрати російських окупантів становлять приблизно 197 670 осіб.

Нагадаємо, днями у Київському водосховищі знайшли тіло російського пілота, який на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну брав участь в атаках на Київ.