Ізраїль ліквідував високопоставленого палестинського командира

В ході сьогоднішнього ранкового удару по Сектору Газа, Армія оборони Ізраїлю ліквідувала важливого палестинського командира.

Йдеться про командувача ракетними силами палестинської терористичної організації “Ісламський джихад” Алі Галі. Бойовика було вбито в ході авіаудару по місту Хан-Юніс, що на півдні Сектора Газа. Відомо, що Алі Галі знаходився в будівлі іншого ісламського угрупування, яке власне і здійснює контроль над Сектором Газа – ХАМАС.

Повідомляється, що удар було здійснено американською легкою керованою авіаційною бомбою GBU-39 SDB, якою оснащені ізраїльські літаки F-15E, F-16 та F-35 II.

Як зазначають у прес-службі Армії оборони Ізраїлю, Алі Галі був ключовою фігурою в командуванні ракетних сил “Ісламського джихаду”. Він безпосередньо відповідав за організацію та здійснення ракетних обстрілів території Ізраїлю, а також на ньому замикалося все рутинне управління. В “Ісламському джихаді” також підтвердили загибель Алі Галі.

Варто зауважити, що Ізраїль наразі проводить операцію “Щит і стріла” проти палестинських терористичних угрупувань. Нинішній удар став відповіддю на вчорашній масштабний ракетний обстріл з боку Сектора Газа. Загалом по території Ізраїлю були випущені 507 ракет з яких 108 впало по самому Сектору Газа, 153 були перехоплені ізраїльською системою ПРО. Повідомляється про влучання в ізраїльських містах Сдерот, Ашкелон та Беер-Шева і загибель 20 ізраїльських громадян.

Нагадаємо, що наприкінці березня 2023 року Ізраїль ліквідував в Сирії високопоставленого іранського командира.