Група українських пілотів пройшла базову підготовку у Великій Британії

Перша група українських пілотів пройшли базову підготовку у Королівських ВПС Великої Британії. Вони приступили до керування винищувачами F-16 у Данії. Про це повідомило британське оборонне відомство.

Група у серпні розпочала базову підготовку з пілотування і навчання англійської мови.

Навчання завершили шість досвідчених льотчиків-українців. Ще десять пілотів-стажерів залишаються у Великій Британії для продовження базової льотної підготовки та освоєння авіаційної медицини і тренувань у центрифузі.

“Я пишаюся підтримкою, яку Королівські ВПС надають наступному поколінню українських бойових пілотів і наземних екіпажів, які будуть першою лінією оборони у захисті неба України”, – сказав міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс.

Британська програма покликана надати пілотам навички, необхідні для переходу до наступного етапу підготовки на західних винищувачах, і наблизити їх до стандартного підходу до польотів за стандартами НАТО.

В ході базової льотної підготовки, пілоти займаються на літаках Grob Tutor. Вони вивчають загальні процедури керування, пілотування за приладами, навігацію на середньому та низькому рівнях, а також польоти в строю.

Після Великої Британії пілоти пройдуть підготовку з підвищення рівня льотної майстерності.

Нагадаємо, 70 українських пілотів, техніків та інженерів в серпні розпочали піврічне навчання на американських винищувачах F-16 у Данії.

У жовтні українські пілоти розпочали підготовку на справжніх винищувачах F-16. До цього вони навчались на тренажерах, авіатренажерах, які повноцінно відтворювали кабіну літака. 

У Румунії для підтоговки українських пілотів відкрили Європейський навчальний центр. Його відвідали міністр оборони Румунії Анджел Тілвар разом з нідерландською колегою Кайсою Оллонгрен. Центр розміщений на військово-повітряній базі Фетешті, що за 150 кілометрів на схід від Бухареста.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.