У Повітряних силах ЗСУ повідомили кількість людей, яких відправили на навчання на F-16

У Повітряних силах ЗСУ повідомили про відправку на навчання на F-16 у Данії 70 українських військових. Серед них – льотчики, техніки та інженери.

“Одні виконують польоти, а інші – їх забезпечують. Це дуже велика армія людей, ми їх називаємо авіатори. І зрозуміло, що їм теж треба навчатись обслуговувати техніку”, – сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

За цими українськими військовими, навчання на F-16 пройде друга і третя групи. Серед них будуть молоді льотчики, фактично вчорашні випускники, які поїдуть у Велику Британію. Там будуть навчатися за довшою програмою, яка включатиме англійську мову, західну легкомоторну техніку з переходом на винищувачі. Їх навчання триватиме довше, можливо до 2 років.

Нагадаємо, вчора Данія та Нідерланди оголосили, що сумарно передадуть Україні 61 літак. Спочатку Нідерланди оголосили про намір надати Україні 42 винущувачі.

Згодом з’явилася інформація про 19 літаків від Данії. Шість із них прилетять до України ближче до кінця нинішнього року, вісім – протягом наступного, решта – у 2025-му.

Відповідні заяви були зроблені під час візитів президента Володимира Зеленського до Нідерландів і Данії, де він зустрівся з тамтешніми лідерами та відвідав авіабази з американськими винищувачами.

Раніше повідомлялося, що навчання на F-16 триватиме щонайменше півроку. Рішення про її завершення ухвалять інструктори, коли бачитимуть, як українські пілоти, інженери та техніки сприймають нові навички та взаємодіють між собою.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.