Вчора увечері Збройні сили Франції провели успішне випробування стратегічної міжконтинентальної ракети М51.3. Запуск проводився без використання ядерної боєголовки. Про це повідомляє пресслужба відомства.
Запускали у регіоні Ланди з атомної субмарини. Впала ракета у Атлантичному океані за кілька сотень кілометрів від узбережжя.
Модифікована версія цієї зброї може долати 10 тис км. Вона у 1000 разів потужніша за бомбу, яку використали американці у японському місті Хіросима наприкінці Другої світової війни. Ракета несе 10 зарядів, кожен з яких має свою траєкторію.
Відео запуску ракети з’явилось у мережі.
У французькому міністерстві оборони заявили, що готові захистити життєво важливі інтереси країни за будь-яких обставин. Подія підтвердила довіру до ядерного стримування Франції та продемонструвала перевагу французького сектору пускових установок.
За інформацією Агентства оборонних закупівель Франції, запуск ракети дозволив підтвердити важливу еволюцію озброєння, яка сприятиме зміцненню довіри до океанського стримування протягом найближчих десятиліть.
Мешканці Європи бачили спалах від ракети. Явище у соцмережах назвали “Боже око”, “Нашестя прибульців”, “Привіт путіну”, “Комета-сперматозоїд”. Фото побаченого опублікували у мережі.
Нагадаємо, у США спрогнозували наслідки вибуху ядерної бомби В61-13 у Москві та Санкт-Петербурзі. Візуалізували прогноз за допомогою онлайн-сервісу Nukemap, який створив історик науки та ядерних технологій Алекс Веллерстайн.
За його даними, бомба В61-13, яка вибухне над Москвою з орієнтовною максимальною потужністю 360 кілотонн у тротиловому еквіваленті, спричинить значні руйнування та знищить більше 311,5 тис. росіян. Ще 869 тис. отримають поранення
Ще раніше, у жовтні в східній частині Тихого океану американський бойовий корабель USS Savannah взяв участь у випробуваннях контейнерної ракетної установки MK 70 Payload Delivery System. Контейнерна пускова система випустила ракету SM-6 по заздалегідь визначеній цілі. Ракета досягла поставленої мети. Випробування підтвердили потенціал контейнерних систем зброї, які можуть інтегруватися в плавучі платформи для ураження надводних цілей.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram та YouTube.