В США спрогнозували наслідки вибуху ядерної бомби В61-13 у Москві та Санкт-Петербурзі (Фото)

У США спрогнозували наслідки вибуху ядерної бомби В61-13 у Москві та Санкт-Петербурзі. Візуалізували прогноз за допомогою онлайн-сервісу Nukemap, який створив історик науки та ядерних технологій Алекс Веллерстайн.

За його даними, бомба В61-13, яка вибухне над Москвою з орієнтовною максимальною потужністю 360 кілотонн у тротиловому еквіваленті, спричинить значні руйнування та знищить більше 311,5 тис. росіян. Ще 869 тис. отримають поранення, пише Newsweek.

Усе, що знаходиться в радіусі 800 м від місця детонації бомби, випарується. Будь-хто в в радіусі приблизно 3 км від місця детонації зазнає настільки високого рівня радіації, що помре протягом місяця. Ще 15% тих, хто вижив, помруть від раку згодом.

Згідно з симуляцією, створеною Nukemap, якщо бомбу B61-13 запустити по Санкт-Петербургу, то можна знищити 360 тис. росіян, поранення зазнають ще 686 тис.

У США зазначають, що не погрожують запускати ядерну бомбу над росією. Помічник міністра оборони США з питань космічної політики Джон Пламб заявив, що розробка нової бомби “відображає мінливе середовище безпеки та зростання загроз з боку потенційних супротивників”.

“США продовжують оцінювати та розробляти засоби, необхідні для надійного стримування та, якщо необхідно, відповіді на стратегічні атаки”, – додав Пламб.

Відповідь на гонку озброєнь Китаю і рф

Водночас, члени Комітету у справах збройних сил Палати представників виступили із заявою, в якій закликали до подальшого вдосконалення ядерного арсеналу США.

“Ми вітаємо створення варіанту B61, який краще дозволить ВПС досягати твердих і глибоко заглиблених цілей. Це лише скромний крок у правильному напрямку”, – заявив Майк Роджерс, голова Палати представників.

Сенатора Роджера Ф. Вікера прокоментував розробку нової ядерної бомби так: “B61-13 не є довгостроковим рішенням, але він забезпечить нашим командирам більшу гнучкість проти цих цілей. Китай і росія перебувають у повній гонці озброєнь. Щоб усунути цю загрозу, потрібна різка трансформація нашої позиції стримування — а не поступові чи часткові зміни”.

Останньою модифікацією ядерної бомби, яка стоїть на озброєнні у США, є B61-12. Її розробляли у 2012-2018 роках.

Нагадаємо, кілька днів тому у США презентували розробку нового варіанту ядерної бомби. Про це заявили в Міністерстві оборони США. Америка працюватиме над створенням сучасного варіанту ядерної гравітаційної бомби B61-13. Її доставлятимуть за допомогою сучасних літаків, що посилить стримування супротивників і дасть упевненість союзникам.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.