ДТЕК уперше показав свій об’єкт після ракетного удару

За повідомленням Радіо Свобода, в операційній компанії, яка відповідає за видобуток вугілля та генерацію електроенергії – ДТЕК Енерго, показали наслідки одного з ракетних ударів по важливому об’єкту енергосистеми. Енергетики наголошують, що всіма силами намагаються якомога швидше відремонтувати понівечене обладнання, проте відновити його повну працездатність зможуть лише після припинення воєнних дій.

«Працювали безперервно, щоб відновити електропостачання на підприємстві і споживачам, зменшити дефіцит електроенергії в мережі. Адже зупинка підприємства могла мати катастрофічні наслідки», – наголошують фахівці ДТЕК Енерго.

Вони переконані, що російських військових консультують енергетики Росії, куди саме скеровувати ракетні удари, щоб заподіяти максимальної шкоди. Відновити трансформатор неможливо, бо таке обладнання важко знайти на ринку, зазначають фахівці. Можливо воно десь і зберігається на складах колишніх пострадянських країн, але щоб його знайти і замовити потрібно щонайменше пів року. У компанії готові придбати навіть вживані трансформатори.

Об’єкт ДТЕК Енерго, який відвідали журналісти Радіо Свобода, лише частково відновив роботу. Підприємство працює в аварійному режимі. Ремонтні роботи тривають. Для відновлення повноцінної роботи підприємства не вистачає і фахівців. Як пояснюють у ДТЕК, багато працівників воюють у лавах ЗСУ, загалом пішли захищати країну 4500 працівників енергокомпанії. Щоб замінити унікальних спеціалістів доводиться залучати фахівців пенсійного віку.

Фото Мар’яна Павлика