Андрій Таран оголосив що на параді не буде традиційного об’їзду військ

Підготовка до параду триває, а тим часом чинний міністр оборони Андрій Таран дарує нам нові одкровення у своїх публічних виступах.

Перше що треба відмітити – після звільнення головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака, пана Тарана в медійному просторі раптом стало “трохи” занадто. Підконтрольні міністерству медіаресурси як за командою(проте чому “як”?) почали щоденно публікувати банальні, як матеріали з’їздів КПРС, звіти про паперові досягнення та нікому не потрібні заходи. І в кожному такому “партзвіті” обов’язково цитуються мудрі та глибокі думки міністра. Таке враження, що Андрій Таран як людина що висить над безодньою, чіпляється за медіа, як за свій останній шанс утримати свою дуже статусну, а найголовніше хлібну посаду.

Щодо “хлібу”. Не можемо нічого стверджувати, бо як звісно у демократичній державі, якою безумовно є Україна, провину людини визначає виключно суд. Але. Якось дивно виглядають міністерські танці з бубном навколо закупівлі представницьких машин для параду.

Дивиться самі. Спочатку міністерство тишком-нишком намагається придбати для параду іноземні машини за позамежними цінами.

Генерал Михайло Забродський: Ще одною “родзинкою” так званих змін є планування в Міноборони закупівлі ТРЬОХ автомобілів на суму 73 млн. грн! Приблизно по мільйону доларів США за одиницю! І не думайте, що маються на увазі надсучасні засоби розвідки або санітарні машини. Виявляється, це машини елітного класу для… параду на Хрещатику! Ну ті самі, на яких рухається командувач парадом. Судячи із повідомлень представників МОУ це має бути щось на кшталт Мерседесу. Із золотими дисками і кришталевими вікнами імовірною. Як з цим завданням впорались Хаммери протягом останніх років – просто незрозуміло…

Але після відставки заступника міністра оборони Миронюка, який відповідав саме за військові закупівлі, та відкриття на нього кримінального впровадження, Андрій Таран робить висновки. Як завжди дуже оригінальні.

Тепер Міністерство готує для параду перероблені “Козаки”. За інформацією від поінформованих джерел ці машини коштували платникам податків (тобто нам з вами) по шість мільйонів, окрім того, якогось незрозумілого біса мають бойове бронювання.

На адресу Міністерства оборони вже спрямовано декілька запитів, щоб з’ясувати, що це саме за машини. Якщо це нове замовлення виробнику, то навіщо броня на членовозах які далі Хрещатику ніколи не висунуться? Якщо це бойові машини зі зрізаним дахом та відтюнинговані, то питання, рахунком якої саме бойової частини відбувається ця злочинна показуха? Чекаємо…

Думаєте це все, шановні читачі та підписники? Помиляєтесь! Шостидесятишостирічному міністру фантазії та креативу вистачить на трьох молодих блогерів! На минулому тижні, 12 серпня, діючий міністр оборони Андрій Таран побував на репетиції проходження пішої колони, що відбулася на злітній смузі ДП «Антонов» де видав свій черговий перл.

За його словами, “… найвеличніше досягнення”(зацініть яке цікаве формулювання) цього параду полягає у тому що “… уперше за роки Незалежності України не буде об’їзду військ, привітання кожної коробки окремо. Це залишилося хіба що в Росії, яка здійснює проти нас збройну агресію. Я вважаю, що це серйозна демонстрація прихильності натовським стандартам”.

Про те яке розуміння “натівських стандартів” має пан Таран ми вже говорили. Те, що НАТО ніяк не регламентує проведення парадів – це теж очевидно, тобто озвучене міністром – це, м’яко кажучи, маячня. До речі, під час об’їзду парадного розрахунку в нас над Хрещатиком з вісімнадцятого року лунає “Слава Україн! – Героям слава!”, від чого запоребрикові молодші брати по розуму б’ються у корчах. Чому саме така традиція бентежить міністра!?

Тут згадується дуже цікавий історичний прецедент. Коли генеральним секретарем КПРС недовго був дуже старий та хворий Констянтин Черненко, то організатори чергового з’їзду КПРС змушені були скасувати багаторічну традицію, коли звітну доповідь голова партії оголошував особисто з трибуни, бо у старенького легені майже не працювали. Може і зараз те саме? Є побоювання що міністр пенсійного віку не зможе “втриматися у сідлі?”

Але все це жарти з долею жарту, як казав Бернард Шоу. Хочеться спитати міністра про інше! Якщо об’їзду не буде, то навіщо було спочатку замовляти дорогі членовози, а потім, після того, як почалося обурення, готувати декілька оцих, або “порізаних-броньованих” або невідомо чиїх “Козаків” ціною шість мільйонів? Кому і навіщо це треба?

З якою ж саме метою міністр оборони Андрій Таран так уперто бажає “освоїти” парадний бюджет саме через ексклюзивні автівки? Будемо розбиратись…